WTA Pekin: Ula Radwańska vs Halep


Ula Radwańska w styczniu wygrała tylko jeden mecz, a następnie pokazała się z kiepskiej strony w Pucharze Federacji. Dopiero od imprezy w Dausze zaczęła lepiej grać. W tym roku pokonała już dwie tenistski z Top 20: Sloane Stephens i Robertę Vinci. W Dubaju przeszła przez eliminacje, gdzie musiała uznać wyższość Jie Zheng. W Indian Wells spisała się już znacznie lepiej, docierając do IV rundy i właśnie wcześniej pokonując Sloane Stephens czy Jamie Hampton, poległa dopiero z  Wiktorią Azarenką. W Miami i Monterrey tak dobrze nie było. Ula wygrała z Anniką Beck i Donną Vekić, czyli młodymi gwiazdkami, ale nie zdało się to na wiele, ulegała Anie Ivanović czy Marii Kirilenko. W Rzymie dość niespodziewanie krakowianka pokonała Anę Ivanović, by rundę później polec z Ayumi Moritą, która okazała się jej katem także w Oeiras.

Podczas Rolanda Garrosa Radwańska nieco niespodziewanie pokonała Venus Williams. Przyznała, że to było zdecydowanie jej największe zwycięstwo w karierze, jeśli chodzi o pokonanie pojedynczej tenisistki. Choć z Diną Pfizenmaier  Polka poniosła klęskę i nie spotkała się w III rundzie ze swoją siostrą.

Na Wimbledonie młodsza z krakowianek odprawiła Mallory Burdette, by w II rundzie ulec Alison Riske i zakończyć szybko swój byt w turnieju. Po miesiącu przerwy Ula rozpoczęła grę na amerykańskim hardzie, mając taki sam plan jak starsza siostra. W Stanford odprawiła Christinę McHale, Danielę Hantuchovą, by ulec Dominice Cibulkovej, późniejszej zwyciężczyni.W Cincy Ula musiała grać w eliminacjach i poległa z Petrą Martic, a w New Haven miała grać z Petrą Kvitovą, ale po powrocie z pogrzebu dziadka, wycofała się z imprezy, tłumacząc się kontuzją. W I rundzie US Open pokonała łatwo Irinę Begu, która w tym sezonie nie może uporać się z kontuzjami. Następnie Ula pokonała ze Sloane Stephens i odpoczywała lub trenowała razem z siostrą po powrocie do domu. Przed tygodniem próbowała swoich sił w Kantonie, ale szybko przegrała już w pierwszym meczu, choć była jedną z kandydatek do końcowego triumfu. W Tokio Polka znów błyskawicznie poległa, już w pierwszym meczu musiała uznać wyższość Dominiki Cibulkovej, ponownie.

W Pekinie pierwszą rywalką krakowianki będzie Simona Halep, która notuje najlepszy sezon w karierze. Poczyniła ogromne postępy i skok w rankingu. Aktualnie jest 18. na świecie, a to jeszcze nie koniec! Rumunka dotarła m.in. do półfinału w Rzymie, wygrała w Den Bosch, Budapeszcie oraz New Haven. Świetnie spisała się w Cincinnati i US Open, a także w Tokio, gdzie nie miała łatwego losowania. Halep odprawiła Pavlyuchenkovą oraz Petković, by wywalczyć seta z Venus Williams. Czym są te nazwiska wobec Uli Radwańskiej? Rumunka wskoczyła na zdecydowanie wyższy szczebel.

Nasz typ: Halep 2-0 @1.42

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!