WTA: Radwańska wygra u siebie?

Turniej WTA w Katowicach wchodzi w decydującą fazę. Główną faworytką do wygranej przed własną publicznością pozostaje Agnieszka Radwańska. Dziś odbędą się mecze ćwierćfinałowe.

Radwańska 1.04, Meusburger 11.50

Polka pokonała wczoraj Francescę Schiavone, po meczu, który mógł podobać się wybrednym fanom technicznego tenisa. Doświadczona Włoszka stawiała dzielny opór 3. rakiecie świata, ale w końcu Radwańska poradziła sobie bez straty seta. Teraz naszą zawodniczkę czeka pojedynek z 38. zawodniczką światowego rankingu – Yvonne Meusbuger.

Obie tenisistki zmierzyły się w 2013 roku w pierwszej rundzie Wimbledonu. Na trawiastym londyńskim korcie górą była Radwańska, która gładko ograła Austriaczkę 6:1, 6:1. Under 17,5 gema to w naszej ofercie kurs 1.90.

31-letnia Meusburger najlepsze rezultaty w karierze osiągnęła w ubiegłym sezonie, kiedy to udało jej się m.in. wygrać turniej w ojczyźnie, a konkretnie w Bad Gastein. Poza tym osiągnęła jeszcze kilka znaczących wyników. Jednak już sam fakt, że ewentualny awans do półfinału w Katowicach byłby dopiero szóstym takim rezultatem w karierze tej zawodniczki, pokazuje, że Radwańska nie powinna mieć najmniejszych kłopotów z awansem do kolejnej rundy. Zwycięstwo Radwańskiej w dwóch setach wyceniane jest na 1.22.

Meusburger specjalizuje się w długich wymianach i konsekwentnym przebijaniu piłki na drugą stronę siatki, co często jest receptą na mecze z mało cierpliwymi zawodniczkami. Radwańska, która tak jak jej rywalka nie dysponuje kończącym uderzeniem, gra jednak dość podobnie i styl Austriaczki nie powinien na niej zrobić najmniejszego wrażenia. Mecz rozpocznie się około godziny 14.00. Zwyciężczyni trafi w półfinale katowickiej imprezy na wygraną z pojedynku Alize Cornet (22. w rankingu WTA) z Klarą Koukalovą (31.).