WTA Rzym: Williams vs Azarenka


W turnieju w Rzymie tradycyjnie szybko odpadła Agnieszka Radwańska, która tylko raz dotarła tu do ćwierćfinału, a w pozostałych występach przegrywała w pierwszym lub drugim meczu. O mecz więcej wygrała za to młodsza z sióstr - Urszula, ale i tak ostatecznie doznała dotkliwej porażki z Ayumi Moritą.

Jeśli chodzi o Serenę Williams, to ona może grać kiepski tenis, a i tak może pokonać każdą tenisistkę. Tenis Sereny nie zmienia się, wciąż gra agresywnie, mocno serwuje i w przeciwieństwie do tego, co działo się z nią kiedyś: lepiej odczytuje intencje rywalek i podejmuje lepsze decyzje przy siatce. W Rzymie uporała się kolejno z Laurą Robson, Dominiką Cibulkovą, Carlą Suarez Navarro oraz Simoną Halep, więc tak naprawdę nie miała żadnego poważnego sprawdzianu.

Jednak argumentem kluczowym jest tegoroczny bilans Sereny na ziemi. Wygrała w Charleston (pięć meczów), a przed tygodniem także imprezę w Madrycie (sześć meczów), ma więc już bilans 15-0. O ile w Rzymie nie miała okazji grać z czołówką, w Madrycie w finale pokonała Marię Szarapową, oddając jej ledwie pięć gemów.

Wiktoria Azarenka straciła tron na rzecz Sereny Williams, a sama aktualnie zajmuje 3. miejsce i zdaje się, że jej to odpowiada, bo nie spoczywa już na niej taka presja. Nie oznacza to oczywiście, że Białorusinka odpuszcza, ale słabszy okres gry nieco determinuje jej poczynania rankingowe.

Białorusinka w Rzymie pokonała Julię Goerges, Ayumi Moritę (walkower), Samanthę Stosur oraz Sarę Errani. Nie były to jednak zwycięstwa tak przekonujące, jak w przypadku Amerykanki. W tym sezonie trochę była liderka rankingu nie może się pozbierać zdrowotnie. Wystąpiła w zaledwie sześciu turniejach (a mamy już maj!), wygrała Australian Open, a także Dauhę, w Indian Wells poddała mecz walkowerem, a w Madrycie przegrała z Ekateriną Makarovą.

Faworytką jest Serena Williams i powinna się uporać z Białorusinką w dwóch setach, nie powinna powtórzyć się tu historia z Dauhy, kiedy Azarenka niespodziewanie wygrała.

W historii spotkań tych dwóch tenisistek, Azarenka wygrywała tylko dwukrotnie, a Williams lepsza była aż 12 razy. Tym razem będzie BARDZO ciężko o niespodziankę.

Nasz typ: poniżej 20.5 gemów @1.78

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!