WTA Sofia: Sobotnie półfinały!


Teoretycznie wielkich niespodzianek w Sofii nie było, szczególnie w grupie Serdika. Wyżej notowane zawodniczki, czyli faworyzowane tenisistki nie zawodziły. Największym zaskoczeniem była piątkowa porażka Danieli Hantuchovej z Su-Wei Hsieh. Choć mecz nie miał żadnego znaczenia dla tabeli, Słowaczka dzień wcześniej walczyła jak równa z równą w spotkaniu przeciwko Karolinie Woźniackiej, z reprezentantką Tajwanu - przegrała.

Ciekawiej było w grupie Sredets, bowiem Maria Kirilenko zagrała dwa mecze i wycofała się z turnieju, a Jie Zheng po pierwszym dobrym meczu z Pironkową, przegrała z Nadią Pietrową i po sześciu gemach poddała mecz z Sofią Arvidsson, która weszła w miejsce Rosjanki. Tym samym do półfinału, ku uciesze gospodarzy, awansowała Cwietana Pironkowa.

Bułgarka w półfinale spotka się ze świetnie dysponowaną Karoliną Woźniacką i właściwie jest bez szans. Dunka walczy o zakończenie sezonu w Top 10. Z Pironkową w karierze grała już czterokrotnie i zawsze wygrywała, choć dwukrotnie po trzysetowych potyczkach. Jedno z nich miało na początku 2012 roku podcza Pucharu Hopmana, ale pamiętajmy, ze tenis Dunki od tego czasu się ustabilizował i jednak odrobinę zmienił. Pironkowej udało się tu pokonać tylko Jie Zheng i to po ciężkim meczu, nie ma żadnych argumentów przeciwko ex-liderce rankingu.

Drugi półfinał zapowiada się dużo ciekawiej, bowiem wystąpią w nim Roberta Vinci i Nadia Pietrowa. Rosjanka w swojej grupie wygrała wszystkie mecze, choć straciła seta z Pironkową i Kirilenko. Natomiast Vinci przegrała tylko z Woźniacką, a po trzy gemy oddała Su-Wei Hsieh i Danieli Hantuchovej. Zawodniczki grały ze sobą czterokrotnie i podzieliły się zwycięstwami, ale te pojedynki nie należały do łatwych, tylko jeden z nich - w Dausze w 2011 roku zakończył się po 18 gemach. Zapowiada się wyrównany mecz.

Nasze typy:
- Woźniacka 2:0 @1.35
- Pietrowa - Vinci powyżej 21.5 gemów @1.90

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!