WTA Sofia: Typy na środę!


Wtorek wielkich niespodzianek nie przyniósł. Jedynie Jie Zheng po dramatycznym pojedynku uległa Cwietanie Pironkowej, wszystko rozstrzygnęło się w tie breaku trzeciego seta. Żadna z pań nie straciła jeszcze szansy na awans do półfinału.

W pierwszym meczu Nadia Pietrowa zmierzy się właśnie z Jie Zheng. Chinka pechowo przegrała z Bułgarką i porażka z Rosjanką przekreśli właściwie szanse na awans. do kolejnej fazy. Pietrowa swój sezon przypieczętowała zwycięstwem w Tokio, gdzie grała jak za dawnych dobrych czasów, w finale pokonując Agnieszkę Radwańską. Potem nastąpiły dwie porażki: w Pekinie z Na Li (tą porażkę da się jeszcze wyjasnić) i w Moskwie z Simoną Halep. Zheng w meczu z Pironkową zagrała nieco poniżej oczekiwań, bo słaby procent wygrnych piłek po drugim podaniu i aż 11 przełamań w całym meczu, to przeciętne statystyki. O pechu chińskiej tenisistki świadczy to, że ostatecznie w meczu wygrała więcej punktów (99-97), ale przegrała. Pietrowa i Zheng grały ze sobą dziewięciokrotnie i tylko raz wygrała Chinka, po trzech gemach w 2008 roku w Miami Rosjanka poddała mecz. W pozostałych Azjatka urwała łącznie tylko dwa sety. W tym roku w Londynie, również lepsza okazała się Pietrowa.

Drugie spotkanie przyciągnie więcej męskiej uwagi. Maria Kirilenko zmierzy się z Cwietaną Pironkową, która szczególnie ładnie wyglądała podczas prezentacji zawodniczek. Tu zdecydowaną faworytką jest 25-letnia Rosjanka, spotykająca się z rosyjskim hokeistą. W ostatnim czasie notuje ona średnie wyniki, choć w Moskwie spisala się całkiem nieźle, docierając do ćwierćfinału. Bułgarka po prawie trzygodzinnym starciu z Zheng może być podmęczona, zresztą ona  też szczególnie dobrze nie grała. Wystarczy, że Kirilenko zagra agresywniej i nie będzie popełniać zbyt dużej ilości błędów.

W ostatnim meczu wystąpi Karolina Woźniacka, która w pierwszym meczu oddała tylko cztery gemy Su-Wei Hsieh. Determinacja Dunki może być kluczowa w spotkaniu z Robertą Vinci, która w swoim meczu pokonała Danielę Hantuchovą. Pechowo dla zawodniczki o polskich korzeniach, w dotychczasowym jedynym spotkaniu z Vinci, górą właśnie była Włoszka. Zapowiada się szczególnie pasjonująco ten mecz, bowiem włoska tenisistka jeszcze łatwiej poradziła sobie z Hantuchovą, świetnie serwowała i wiadomo powszechnie, że jej slajsy, to najgorsza rzecz dla rywalki.

Nasze typy:
- zwycięstwo Marii Kirilenko @1.33

- powyżej 20.5 gemów w meczu Woźniackiej z Vinci

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!