WTA Stuttgart: 1/8 finału


W tej fazie imprezy w grze pozostały trzy niemieckie tenisistki, sprawdźmy, które mają szansę pozostać w grze. Najtrudniej będzie mieć Julia Goerges, która zmierzy się z Petrą Kvitovą, finalistką z Katowic, zwyciężczynią Wimbledonu. Z drugiej strony, Niemka potrafiła wygrywać z tenisistkami z czołówki, a także dobrze radziła sobie na kortach ziemnych. Czeszka jest faworytką (@1.50), ale jej ostatnia postawa nie przekonuje nas do tego, by jej zaufać.

Łatwej przeprawy nie będzie mieć też Andżelika Kerber, która zagra z powracającą do czołówki Anastasią Pavlyuchenkovą. Co ciekawe, tenisistki grały ze sobą już dwa razy w tym sezonie i za każdym razem lepsza była Rosjanka. Oba mecze rozgrywane jednak były na kortach twardych, a teraz jesteśmy na ziemi. Obie tenisistki skuteczniejsze są na kortach twardych od zawsze, więc rywalizacja zapowiada się ciekawie, lekką faworytką jest Niemka, bowiem gra u siebie, ale Rosjanka poczyna sobie w tym roku za dobrze, żeby Kerber mogła łatwo wygrać.

Sabina Lisicka zagra z Jeleną Janković, tu jest podobna sytuacja jak w meczu Pavlyuchenkovej z Kerber, bowiem teoretycznie wcześniej trzykrotnie wygrywała Serbka, ale było to w trzech setach, z czego raz na kortach ziemnych, a wszystkie mecze były rozgrywane w 2009 roku.Janković świetnie radziła sobie w Charleston oraz tu w Stuttgarcie w I rundzie odprawiła Samanthę Stosur. Niemka przegrywała ostatnio m.in. z Mallory Burdette czy Alexandrą Cadantu.

Po raz 14 w karierze spotkają się Ana Ivanović i Nadia Pietrova, faworytką będzie Serbka, która wygrywała ze swoją rywalką już ośmiokrotnie.

Nasze typy:
- zwycięstwo Janković @1.43
- powyżej 21.5 gemów w meczu Kerber i Pavlyuchenkovej @1.96

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!