WTA Tokio: Półfinały!


Caroline Wozniacki mierzyła się z Angeliką Kerber już sześciokrotnie i panie podzieliły się zwycięstwami. Dunka wygrywała w Sztokholmie w 2008 roku, trzy lata później w Kopenhadze i w tym sezonie w Indian Wells. Najważniejszym i chyba najlepszym zwycięstwem Niemki, było to finałowe w Kopenhadze w 2012 roku, a rok później impreza ta zniknęła z kalendarza.

Niemka wydaje się tu być w bardzo dobrej dyspozycji, bo zwycięstwa nad Aną Ivanović i Agnieszką Radwańską w znakomitym stylu, budzą tylko podziw. Dawno tak dobrze Kerber nie prezentowała się na korcie, może wyciągnęła wnioski z przeciętnego US Open (przegrała po walce z Carlą Suarez Navarro). Dunka też nie prezentuje się tu źle, ale mimo wszystko po niezłym występie w New Haven, oczekiwano po niej więcej na Flushing Meadows. W Tokio nie miała tak trudnych rywalek jak Kerber, rozprawiła się z Flavią Pennettą i Magdaleną Rybarikovą, a następnie Lucie Safarovą. Tu może paść każdy wynik, choć faworytką jest jednak Niemka.

W drugim półfinale będzie jeszcze bardziej interesująco! Znakomity turniej, pierwszy od bardzo dawna, rozgrywa Venus Williams. Starsza z sióstr Williams pokonała w II rundzie Viktorię Azarenkę i wydawało się, że weszła na wyższy bieg swojej gry, na taki, którego od dawna nie prezentowała. Amerykanka zagra z dziesięć lat młodsza Petrą Kvitovą, która miała szansę być nawet pierwszą zawodniczką świata, tej szansy nie wykorzystała i od tej pory notuje regres, jej kariera to sinusoida. Czeszka raz notuje świetne zawody, jak na przykład w New Haven, gdzie dotarła do finału, by tydzień później polec już w III rundzie US Open i urwać zaledwie trzy gemy Alison Riske. W Tokio gra póki co nieźle, ale rywalki na poziomie Venus jeszcze nie miała. Panie grały ze sobą dwukrotnie i zwycięstwami się podzieliły. Zdaje się, że to będzie bardzo interesująca batalia, ale my typujemy zwycięstwo Amerykanki!

Nasz typ: zwycięstwo Venus Williams @2.10

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!