WTA Tour Championship: Kvitova vs Kerber


Angelique Kerber do Stambułu awansowała rzutem na taśmę. Po dobrych występach w Azji, okazało się, że Niemce brakuje niewiele do awansu do imprezy wieńczącejsezon. W Tokio dotarła do finału, uznając wyższość Petry Kvitovej. W Pekinie doszła do ćwierćfinału i w brzydki sposób uzyskała dziką kartę do Linzu. Niemka pozbawiła karty młodej Austriaczki, która później wyjawiła, że tę kartę po prostu jej odebrano na rzecz Kerber. Niemka jakby nie bacząc na opinie, wygrała imprezę, tracąc tylko seta w I rundzie. Pokonała m.in. Carlę Suarez oraz Anę Ivanović.

Petra Kvitova miała taki okres w swojej karierze, że była bliska zostania liderką rankingu WTA. Brakowało jej do tego bardzo niewiele, była to końcówka 2011 roku. Czeszka wygrała Wimbledon, świetnie spisywała się na hali i w Stambule nie była ani przez chwilę zagrożona, została najlepszą tenisistką w sezonie, ale nie zakończyła go na fotelu liderki.

Od tamtej pory jej gra obniżyła loty, oczywiście można było widzieć tak skuteczną i bezkompromisową Petrę, jak w 2011 roku, ale tylko w pojedynczych meczach. Czeszka miewała przebłyski, ale w ogólnym rozrachunku wypadła z Top 5 i choć trzyma się w Top 10, to już nie ta sama Petra. Ostatnia wyprawa do Azji pokazała, że Czeszce wciąż zależy na grze wśród najlepszych tenisistek, zakwalifikowała się do Stambułu. Wygrała w Tokio, pokonując m.in Venus Williams, a potem zanotowała półfinał w Pekinie, przegrywając z Jeleną Janković.

Zarówno Kvitova, jak i Kerber przegrały z Sereną Williams, ale pokonały Agnieszkę Radwańską. Ich forma wydaje się zbliżona do siebie. Styl Czeszki w spotkaniu Polką pozostawiał wiele do życzenia, zagrała kiepski mecz, z Amerykanką poszło lepiej, choć wiadomo, że do zwycięstwa było zbyt daleko. Zapowiada się ciekawe spotkanie, bo nie trzeba szukać matematycznych uzasadnień, liczyć gemów, procentów... Po prostu: wygrana awansuje do półfinału z drugiego miejsca.

Nasz typ: Kvitova vs Kerber powyżej 101.5min @1.87

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!