WTA Tour Championship: Serena vs Kerber


Serena Williams już rozegrała więcej spotkań niż w roku ubiegłym. Liderka rankingu przegrywała tylko czterokrotnie: dwa razy z Wiktorią Azarenką, ze Sloane Stephens oraz z Sabine Lisicki na Wimbledonie. Amerykanka wywalczyła tytuły w Brisbane, Miami, Charleston, Madrycie, Rzymie, French Open, Bastad, Toronto, US Open i Pekinie. Pozostaje jednak mały niedosyt, bo Williams stać było na cztery tytuły wielkoszlemowe w tym sezonie, a wydaje się, że jednak była do nich gorzej przygotowana.

Jeśli chodzi o Serenę Williams, to ona może grać kiepski tenis, a i tak może pokonać każdą tenisistkę. Tenis Sereny nie zmienia się, wciąż gra agresywnie, mocno serwuje i w przeciwieństwie do tego, co działo się z nią kiedyś: lepiej odczytuje intencje rywalek i podejmuje lepsze decyzje przy siatce.

Amerykanka w dwóch ostatnich imprezach straciła seta tylko z Wiktorią Azarenką. Z Tokio się wycofała, a w Pekinie najtrudniejszy mecz rozegrała z Marią Kirilenko. Wydaje się, że Serena Williams może łatwo rozstrzygnąć na swoją korzyść starcie w Stambule, bo Wiktoria Azarenka po przegranym finale w Nowym Jorku, gra tragicznie.

Angelique Kerber do Stambułu awansowała rzutem na taśmę. Po dobrych występach w Azji, okazało się, że Niemce brakuje niewiele do awansu do imprezy wieńczącejsezon. W Tokio dotarła do finału, uznając wyższość Petry Kvitovej. W Pekinie doszła do ćwierćfinału i w brzydki sposób uzyskała dziką kartę do Linzu. Niemka pozbawiła karty młodej Austriaczki, która później wyjawiła, że tę kartę po prostu jej odebrano na rzecz Kerber. Niemka jakby nie bacząc na opinie, wygrała imprezę, tracąc tylko seta w I rundzie. Pokonała m.in. Carlę Suarez oraz Anę Ivanović.

Kerber jest jedną z niewielu tenisistek w Stambule, które pokonały w przeszłości Serenę Williams. Panie grały ze sobą trzykrotnie. Amerykanka lepsza była w US Open w 2007 roku oraz w Stambule przed rokiem. Niemka wygrała w Cincinnati przed rokiem 6:4, 6:4.

Grupa jest trudna, oprócz Sereny i Angie w "czerwonej grupie" grają Petra Kvitova i Agnieszka Radwańska, ale Amerykanka nie powinna mieć większych problemów z żadną z rywalek, począwszy od Kerber.

Nasz typ:Serena 2-0 @1.33

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!